TR / EN
Yönetim
Yönetim

Yaygın ve Etkin Sigortacılık Hizmeti

HDI Sigorta, Genel Müdürlük ve 13 Bölge Müdürlüğü olmak üzere, 3.000 den fazla satış kanalı ile yaygın ve etkin sigortacılık hizmeti sunuyor.

Yönetim Kurulu

Dr. Wilm Langenbach - Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Ceyhan Hancıoğlu - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Oliver Willi Schmid - Yönetim Kurulu Üyesi

Christian Sebastian Müller - Yönetim Kurulu Üyesi

F. Burcu Çakıcı - Yönetim Kurulu Üyesi

Yönetim Kadrosu

Ceyhan Hancıoğlu
HDI Sigorta Genel Müdür

1967 yılında İstanbul’da doğan Ceyhan Hancıoğlu, Saint Michel Fransız Lisesi’nden sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Sigortacılık yaşamına 1990 yılında AGF Garanti Sigorta’da başlayan Hancıoğlu, 1997 yılından itibaren sırasıyla Emek Sigorta, Kapital Sigorta, Axa Oyak Sigorta, Şeker Sigorta ve Güven Sigorta’da farklı pozisyonlarda görev almıştır. 2007 yılında Finans Sigorta’da Teknik ve Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilen Hancıoğlu, 2008 yılında Ergo İsviçre Sigorta Emeklilik ve Hayat, Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’nı üstlenmiştir. 2009 yılında HDI Sigorta’ya Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Hancıoğlu, sonrasında Strateji Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür. Hancıoğlu, 2013 yılından itibaren HDI Sigorta’nın Genel Müdürüdür.

Feriha Burcu Çakıcı
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı - Mali İşler

1980 yılında İstanbul’da doğan F. Burcu Çakıcı, Marmara Üniversitesi Aktüerya Bölümü 2003 yılı mezunudur.2003 yılında çalışma hayatına PricewaterhouseCoopers’ta başlayan ve şirketimizde 2010 yılından beri Muhasebe, Tahsilat, Fon Yönetimi, Bütçe ve Finansal Raporlama ve Rücu departmanlarının yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra 2014 Yılı Ocak ayı itibariyle Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Ufuk Ul
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı - Teknik(Oto)

1964 yılında İstanbulda doğan Ufuk UL, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde Master yaptı. İngilizce Tercüman asteğmen olarak yaptığı askerlik görevini tamamladıktan sonra 1994 yılında Emek Sigorta da Ar-Ge istatistik bölümünü kurdu. 1999 -2000 yıllarında Ar-Ge İstatistik, Tarife ve Stratejiler müdürü olarak Kapital Sigortada görev yaptı. Daha sonraki 9 yıl boyunca Aviva sigortada Teknik Grup başkanlığı ve Büyük Anadolu Projesi koordinatörlüğü görevlerini beraberce devam ettirdi. 2012 yılında katıldığı HDI Sigorta ailesinde Ocak 2014 itibariyle Oto Sigortalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirildi. Ufuk Ul iyi derecede ingilizce bilmektedir.

A. Emrah Çalık
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı - Satış, Bilgi Teknolojileri ve Dijital Çözümler

1977 Kütahya doğumlu A. Emrah Çalık, 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2002 yılında Hür Sigorta’da başlamış ve 2005 yılında Ergo Sigorta’da Acenteler & Pazarlama Müdürü olarak devam etmiştir. 2012 yılından bu yana HDI Sigorta’da farklı yönetsel pozisyonlarda görev alan Emrah Çalık, 2021 yılı itibarıyla HDI Sigorta Satış, Bilgi Teknolojileri ve Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Necmettin Gündoğdu
HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı - Hasar ve Müşteri İlişkileri

1973 yılında İstanbul’da doğan Necmettin Gündoğdu, 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında İhlas Sigorta’da çalışma hayatına başlayıp, 2015 yılından bu yana Oto ve Oto Dışı Hasarlar Müdürü, Hasar ve Müşteri İlişkileri Grup Müdürü olarak farklı pozisyonlarda görev almıştır. 2022 yılı itibariyle Hasar ve Müşteri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.